ZŠ a MŠ Malý Újezd


Čeká nás krásná akce, kterou pro Vás s láskou připravujeme.

Letošní lampionový průvod si společně užijeme s bohatým programem. Nejprve Vás žáci potěší kulturním zážitkem v podobě představení, které přiblíží chrabrost a nezapomenutelné skutky svatého Martina. Toto představení bude doprovázeno velkoformátovými kresbami, na kterých někteří žáci trpělivě a se zápalem pracují v hodinách výtvarné výchovy.

Dále se společně vypravíme na průvod při zpěvu písně o svatém Martinovi. Tuto píseň se společně se žáky naučíme a proto ji pro Vás přikládáme i sem, abyste také měli možnost, stát se zvukovým doprovodem lampionového průvodu v maskách.

Žáci budou ztvárňovat neposedné husy, které Martina prozradily ve chvíli, kdy se skrýval před občany, jelikož nechtěl být zvolen za biskupa. Myslel si, že je to pro něj moc těžký úkol. 

My jsme si pro Vás také jeden úkol nachystali. Vyhlašujeme soutěž o nejlepší svatomartinské rohlíčky s náplní dle Vaší kreativity. Rohlíčky pečte se svými dětmi. Účast v soutěži je dobrovolná. 

Pravidla soutěže: 

Přineste krabičku rohlíčků 11. 11. 2021 před novou budovu ZŠ. Ve chvíli, kdy vystavíme vaše rohlíčky na tác, bude k nim přiřazeno soutěžní číslo. Za každým vystaveným tácem bude kovový tubus do kterého budou hodnotící vhazovat kolečka (hlasy). 
Hlas je možné dát rohlíčkům, které budou lahodit nejen chuti, ale i oku, jelikož jejich kapacita bude samozřejmě omezena. Prosíme o zachování fair play a pozitivního přístupu k soutěži. Pro výherce je připraven diplom za NEJÚŽASNĚJŠÍ ROHLÍČKY při měsíčku a malý dárek pro lepší den. Vyhlášení soutěže proběhne v průběhu opékání buřtíků.

S sebou si vezměte buřtíky, chléb, či cokoli dle chuti k opékání, lampion na průvod a dobrou náladu. Vše ostatní bude připraveno.

Velmi se na Vás těšíme.

ZŠ a MŠ Malý Újezd.

Vážení rodiče, 
  • Loutkové divadlo, které bylo objednané na středu 20. 10. se přesouvá na pondělí 25. 10.

  • Pro ty z vás, kteří jste ještě nestihli zajistit oranžové oblečení na dýňový den (26. 10.), máme dobrou zprávu 🙂. Podařilo se nám už nyní zařídit školková trička, která mají pro tento rok oranžovou barvu. 🙂 Děti je dostanou tento týden. Prosíme, trička jim podepište.

  • Od středy 27. do pátku 29. 10. probíhají v ZŠ podzimní prázdniny. MŠ je otevřena v omezeném provozu, pouze pro děti, které jsou předem přihlášené.
7. 10. - přijede do MŠ v dopoledních hodinách Mobilní planetárium

12. 10. - vánoční focení pro Skřítky

13. 10. - vánoční focení pro Čertíky
 - bližší informace najdete v předešlém článku nebo na nástěnce před šatnou MŠ.
 - oblečení, ve kterém se děti mají fotit, připravte do batůžku, který si ponesou s sebou. Do ateliéru v Jelenicích půjdeme pěšky.

20. 10. - loutkové divadelní představení v MŠ - pohádka o Perníkové chaloupce

26. 10. - Dýňový den
 - v tento den oblékněte děti do oranžového oblečení
 - pokud máte možnost nám přinést dýni nebo cokoliv jiného na tvoření či výzdobu, co by se hodilo k tématu, budeme rádi

27. - 29. 10. - podzimní prázdniny ZŠ
 - mateřská škola je o prázdniny v omezeném provozu (pouze jedna spojená třída)
 - prosíme, nahlaste učitelkám, zda vaše dítě v těchto dnech bude chodit do MŠ
Třída Skřítků se fotí v úterý 12. 10. 2021 a třída Čertíků ve středu 13. 10. 2021 v dopoledních hodinách v ateliéru u paní Matejíčkové v Jelenicích, kam si s dětmi procházkou dojdeme.

Pokud o focení nemáte zájem, nahlaste se učitelkám. V opačném případě se budou všechny děti fotit. 

Focení stojí 300 Kč.

Jelikož jdeme přímo do ateliéru, každá třída v jiný den, není možné fotit sourozence společně.

Pokud máte zájem o focení sourozenců, kontaktujte přímo paní Matejíčkovou na tel. č. 777 561 998

Ukázka focení

Focení
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Základní škola
Mateřská škola
Školní jídelna
Dokumenty
Kontakty