Naše škola a školka se v nedávné době zapojila do soutěže SVĚT OČIMA DĚTÍ. Tato výtvarná soutěž s dlouholetou tradicí je každoročně pořádána ministerstvem vnitra. Letošní 20. ročník přichází s velmi zajímavými tématy o kterých je dobré s dětmi mluvit. Dovolte nám, představit tato témata a podělte se spolu s dětmi o fotografie jejich prací, které byly vybrány k odeslání do soutěže.

1. kategorie: mateřské školy

Přírodní živly (voda, země, oheň, vzduch) - Víš, co je to přírodní živel? Jaké živly kolem nás existují? Čím jsou prospěšné a čím
mohou být naopak škodlivé nebo nebezpečné? Jsi připraven se dozvědět něco nového? Pokud ano, tak hurá do toho
!
Jako čtyři základní živly bývají označovány voda, země, oheň a vzduch. Lidé si pod pojmem přírodní živel často představí něco silného a neovladatelného s ničivou přírodní sílou. Vybaví se jim například záplavy, zemětřesení, požáry, tornáda a další živelní katastrofy. Nemusíš se ale bát, živly nejsou jen ničivé a nebezpečné. Jsou pro náš život nezbytné a někdy mohou být ku prospěchu.

PRÁCE ŽÁKŮ Z MŠ:

2. kategorie: 1. stupeň základní školy

Pomněnkový den - Víš, co dělat v případě, že se ztratíš rodičům na veřejně přístupném místě? Říkáš rodičům, kam jdeš a s kým? Pohybuješ se venku sám, nebo s kamarády? Znáš základní bezplatné linky tísňového volání?

Netolismus
- Věděl jsi, že i na internetu si můžeš vytvořit závislost? Víš, jak se taková závislost na internetu projevuje? A kolik času denně strávíš na internetu?

Volné téma:
Nové logo soutěže Svět očima dětí

PRÁCE ŽÁKŮ ZŠ

Vítězná díla vybere hodnoticí komise, složená z pracovníků odboru tisku a public relations. Každoročně se odbor tisku a public relations snaží ocenit přibližně 100 prací ze všech zaslaných děl. Žáci jsou oceňováni vždy v rámci každé kategorie (mateřské školy, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ) a dle způsobu zpracování díla (výtvarné, literární,
audiovizuální atd.) Žáci se mohou umístit na 1.3. místě. V některých případech může být udělena tzv. zvláštní cena, která vyzdvihuje originalitu a osobitý přístup žáka ke ztvárněnému tématu. Všichni výherci budou o svém umístění informováni prostřednictvím e-mailu nejpozději do konce měsíce června.
Vyhlášení výsledků 20. ročníků soutěže a osobní předání cen všem vítězům se uskuteční po letních prázdninách v sobotu 9. září 2023 v Praze v rámci Dětského dne MV.

Přejeme všem žákům hodně štěstí při umístění v soutěži.

MgA. Tereza Havránková